Адвокат з питань мобілізації
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 з 24 лютого 2024 року в країні запроваджено воєнний стан та оголошено мобілізацію.
Тому у цих реаліях у громадян виникає дуже багато питань як з питань відстрочок, оновлення даних, заміни військово-облікових документів, так і з питань проходження військової служби, звільнення, проходження ВЛК тощо.
Адвокат по мобілізації – це фахівець, що спеціалізується на питаннях: військового законодавства, призову, служби, тощо, та може проконсультувати, захистити або представити ваші інтереси в необхідних державних чи приватних установах.
Багато чоловіків зіштовхнулись із незаконним та протиправним призовом до лав Збройних Сил України, якщо у вас виникли хоча б маленькі незручності чи проблеми, пов’язані із мобілізаційною діяльністю, то краще одразу звернутись до спеціалістів, котрі займаються захистом прав осіб, саме у галузі військового права, адже вони опанували необхідні знання для того, щоб надати кваліфіковану допомогу, підтримати у важкий час та разом з вами знайти вихід з будь-якої ситуації, що вже трапилася та очікує на розв’язку.
Зміни, що стосуються процедури військового обліку призовників, а також процедури вручення повісток вже в дії. Громадяни за бажанням зможуть зареєструвати свій електронний кабінет у системі призовника, військовозобов'язаного або резервіста "Резерв+", але повістки у електронному форматі не будуть розсилати. Крім того, всі військовозобов'язані після введення в дію закону протягом 60 днів (до 16 липня) мали оновити дані за допомогою цього кабінету або особисто прийти в ЦНАП чи ТЦК. Сьогодні громадяни все ще можуть оновити дані, але тепер лише двома способами: через застосунок Резерв+ або в ТЦК та СП.
Так, мобілізації можуть підлягати такі групи військовозобов'язаних:
- чоловіки віком від 18 до 60 років, які придатні та обмежено придатні за станом здоров’я під час воєнного стану, якщо вони мають військовий досвід;
- чоловіки віком від 27 (від 25 років згідно з новим законом) до 60 років, які придатні та обмежено придатні (протягом дев'яти місяців повинні повторно пройти військово-лікарську комісію — до 4 лютого 2025 року та отримати статус "придатні" чи "непридатні") за станом здоров’я під час воєнного стану, якщо вони не мають досвіду військової служби;
- чоловіки віком від 18 до 60 років, які зняті та виключені з військового обліку, однак визнані придатними або обмежено придатними (протягом дев'яти місяців повинні повторно пройти військово-лікарську комісію — до 4 лютого 2025 року та отримати статус "придатні" чи "непридатні") через стан здоров'я в умовах воєнного стану на підставі рішення ВЛК.
Граничний вік для мобілізації залишився незмінним та не застосовується до чоловіків, які досягли 60-річного віку.
Призов складається з шести послідовних етапів:
- Повідомлення військовозобов'язаного про необхідність явки до ТЦК.
- Прибуття до ТЦК, де відбувається уточнення персональних даних та внесення змін у військово-облікові документи.
- Проходження медичного огляду (ВЛК).
- Перевірка наявності підстав для надання відстрочки.
- Оформлення документів на призов та видача відповідних розпорядчих актів.
- Відправка до місць проходження військової служби.
Після вручення повістки військовозобов'язаного очікує послідовність цих етапів, що забезпечують належну організацію та підготовку до служби. Осіб, які підлягають мобілізації, спочатку відправляють до навчальних центрів, де вони отримують необхідну підготовку перед виконанням своїх обов'язків у Збройних Силах України.
Розібратись у складних питаннях мобілізації зможе кваліфікований адвокат з військового напрямку, який допоможе знайти ефективний спосіб вирішення проблеми.