Військова пенсія по інвалідності
Пенсія по інвалідності призначається особам, яким установлено інвалідність. Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який вона встановлюється, визначаються органом медико-соціальної експертизи.
Умови призначення та розміри пенсії по інвалідності військовослужбовцям визначені Законом України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІI “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (статті 18-23).
Призначаються у разі настання інвалідності:
- в період проходження служби;
- або не пізніше трьох місяців після звільнення зі служби;
- або пізніше тримісячного терміну після звільнення зі служби, але внаслідок захворювань, які виникли в період проходження військової служби.
Розмір пенсії по інвалідності залежить від причини інвалідності.
Особам з інвалідністю внаслідок війни пенсія призначається у розмірах:
- I група – 100 % сум грошового забезпечення;
- II група – 80 % сум грошового забезпечення;
- III група – 60 % сум грошового забезпечення.
Іншим особам з інвалідністю пенсія призначається у розмірах:
- I група – 70 % сум грошового забезпечення;
- II група – 60 % сум грошового забезпечення;
- III група – 40 % сум грошового забезпечення.
Мінімальна пенсійна виплата для осіб з інвалідністю внаслідок війни не може бути нижче:
- І група – 650% прожиткового мінімуму (ПМ) для осіб, які втратили працездатність, – 13604,50 грн (2093 х650 %);
- ІІ група – 525% ПМ – 10 988,25 грн (2093 х 525%);
- ІІІ група – 360 % ПМ – 7534,80 грн (2093 х 360%).
Особам з інвалідністю з числа старших солдатів, старших матросів, сержантського і старшинського складу строкової служби – у розмірі 110 відсотків, з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського і старшинського складу, осіб молодшого начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України і державної пожежної охорони, осіб молодшого складу Національної поліції, Служби судової охорони, осіб молодшого начальницького і рядового складу Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України – 120 відсотків, з числа осіб офіцерського складу та осіб начальницького складу (крім молодшого) органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України і державної пожежної охорони, осіб середнього і вищого складу Національної поліції, Служби судової охорони, осіб середнього, старшого та вищого начальницького складу Державного бюро розслідувань – 130 відсотків відповідних мінімальних розмірів пенсій, передбачених для осіб з інвалідністю з числа рекрутів, солдатів і матросів строкової служби.
Пенсії по інвалідності військовослужбовцям та деяким іншим категоріям громадян призначаються на весь час інвалідності, встановленої медико-соціальною експертною комісією, а особам з інвалідністю, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” – довічно.
В разі визнання пенсіонера, який не досяг пенсійного віку, працездатним пенсія виплачується йому до кінця місяця, в якому його визнано працездатним, але не довше ніж до дня, по який встановлено інвалідність.
Veritas Legal Group надає комплексні юридичні послуги з питань «Військова пенсія по інвалідності». Наші фахівці мають багаторічний досвід і глибокі знання законодавства, що дозволяє нам надавати клієнтам якісні та ефективні юридичні послуги. Не зволікай телефонуй.