Виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям

Домога адвоката

Усна консультація
щодо військового законодавства
500 грн

(мобілізація, проходження служби, звільнення)

Усна консультація
з аналізом військових документів
800 грн

(повістка, рішення ВЛК, накази, рапорти)

Письмовий юридичний висновок
щодо військової справи
від 1500 грн

Оцінка ризиків у разі
оскарження рішення військкомату
або командування
від 2000 грн

Консультація щодо призову, резерву,
мобілізації для військовозобов’язаних
1000 грн

Військовий адвокат

Veritas Legal Group

Зателефонувати

Військовий адвокат

Veritas Legal Group

Зателефонувати

Як відбувається співпраця з нашим адвокатом?

Звернення та первинна консультація

Ви телефонуєте, залишаєте заявку на сайті або пишете нам у месенджері. Ми уточнюємо вашу ситуацію та визначаємо, який формат допомоги буде найефективнішим. Оплата за консультацію у зручний для вас спосіб. Після адвокат здійснює консультацію.

Попередній аналіз справи

Адвокат знайомиться з вашою проблемою, вивчає документи, аналізує правову ситуацію та оцінює перспективи справи. За необхідності, обговорюємо подальший алгоритм дій.

Укладання договору

Для офіційного оформлення співпраці ми укладаємо договір на надання юридичних послуг, де чітко визначаємо обсяг роботи, терміни та вартість послуг.

Юридичний супровід

  1. Надає консультації та готує необхідні документи (заяви, скарги, клопотання, звернення до суду або військових структур).

  2. Супроводжує вас у взаємодії з державними органами, військовими комісіями, правоохоронними структурами, судами.

  3. Представляє ваші інтереси у суді або перед іншими офіційними установами.

Виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям

Одноразова грошова допомога - це гарантована державою виплата у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (частина перша статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей").

Хто ж має право на ОГД?

  • Військовослужбовець (крім військовослужбовця строкової служби), інвалідність якого настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок визначених законодавством причин.
  • Військовослужбовець (крім військовослужбовця строкової служби), інвалідність якого настала в період проходження військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням ним військової служби, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби.
  • Військовослужбовець строкової служби, військовозобов'язаний або резервіст, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, інвалідність якого настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного військовослужбовцю строкової служби, військовозобов'язаному чи резервісту під час виконання обов'язків військової служби або служби у військовому резерві, або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби, закінчення зборів, проходження служби у військовому резерві, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження таких зборів, служби у військовому резерві.
  • Право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого). Утриманцями вважаються члени сім’ї, які мають право на пенсію у разі втрати годувальника відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста (особу, звільнену з військової служби, смерть якої настала протягом року після звільнення).

  Згідно з постановою №1090, у випадку загибелі українського військовослужбовця розмір одноразової грошової допомоги становитиме 750 прожиткових мінімумів. Станом на січень 2024 року один прожитковий мінімум для працездатної особи становить 3028 грн – отже, виплата за загибель військового становитиме 2,2 млн грн.

  Крім того, уряд збільшив розмір виплати у випадку встановлення у військовослужбовця інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання. Залежно від групи інвалідності держава гарантуватиме такі виплати:

  • 1,21 млн грн(400 прожиткових мінімумів) для військових з інвалідністю І групи;
  • 908 тис. грн(300 прожиткових мінімумів) для військових з інвалідністю ІІ групи;
  • 757 тис. грн(250 прожиткових мінімумів) для військових з інвалідністю ІІІ групи.

  Раніше заяву на виплати приймалися міжвідомчою комісією, а гроші виділяли органи соцзахисту. Рішення уряду від 24 вересня дозволило міністерству з питань ветеранів здійснювати цю процедуру та проводити виплати на банківські рахунки заявників.

  Крім того, заяву тепер можна подати у «Дії», що може значно спростити порядок приймання заяв та отримання виплат.