Пояснення для розблокування податкових накладних - податковий юрист
Податкова накладна – що це?
Податкова накладна – це документ, який використовують платники ПДВ. Він підтверджує факт виникнення податкового зобов'язання або податкового кредиту.
З далекого 2018 року питання блокування податкових накладних (далі – ПН) є проблемою, яка суттєво впливає на розвиток бізнесу. Запровадивши перший Порядок зупинення реєстрації ПН та РК, держава фактично створила штучні умови для перевірки будь-якої господарської операції.
Найпоширеніші підстави для блокування податкових накладних
- Відсутність на підприємстві товару або неможливість надання послуги, вказаних в податковій накладній
- Перебування в переліку платників, що відповідають критеріям ризику
- Реалізація товару з високою націнкою
- Невідповідність кваліфікації персоналу рівню виконуваних робіт
- Відсутність документів на зберігання та транспортування продукції
Наслідки блокування податкової накладної
Реєстрація податкової накладної багато в чому залежить від суб’єктивних факторів, які не завжди зрозумілі платникові податків.
Навіть якщо підприємство законослухняне, головний бухгалтер може зіткнутися з призупиненням реєстрації ПН та розрахунків коригувань (РК). Якщо не зареєструвати ПН, то продавцю, в будь-якому випадку, необхідно задекларувати податкові зобов’язання та сплатити ПДВ до бюджету. А покупець втрачає право на податковий кредит і ліміт для реєстрації своїх ПН. Таку можливість він отримає тільки після розблокування ПН. Як наслідок, покупці пред’являють претензії до продавців і вимагають відшкодувати їм збитки – зайво сплачену до бюджету суму ПДВ.
Як розблокувати податкові накладні?
Досліджуємо зміст квитанції до заблокованої ПН/РК та з’ясуємо причину, за якої було заблоковано податкову накладну.
Надалі потрібно визначитись з порядком дій: або переходити до процедури розблокування ПН/РК або (якщо є така можливість і підстави) спочатку попрацювати з «коренем» проблем – причиною блокування,- оскільки, якщо ПН блокуються з системної причини, наприклад, ризиковості платника податку, або у зв’язку з відсутністю зазначеного у ПН коду товару в прийнятій таблиці даних платника ПДВ, велика ймовірність блокування наступних ПН.
Збираємо до купи всі документи, що стосуються господарської операції, яка відображена в ПН/РК та систематизуємо їх. Готуємо обґрунтоване пояснення.
Подаємо пояснення до заблокованої ПН разом із скан-копіями підтверджуючих документів в строки (365 к.д.) та спосіб (в електронній формі за допомогою засобів електронного зв’язку), що передбачені Порядком №520.
Очікуємо на розгляд податковою відправлених документів (на протязі 5 р.д.), що супроводжується надісланням: повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень (документів) або рішення про реєстрацію або рішення про відмову в реєстрації. Якщо надійшло повідомлення про необхідність подання додаткових пояснень (копій документів), платник податку має 5 р.д. для їх подання.
За результатами розгляду поданих додаткових пояснень (документів), комісія протягом 5 р.д. приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації пн/рк. Якщо додаткові пояснення (документи) не були надані, податкова приймає рішення про відмову в реєстрації протягом 5 р.д. з дня граничного строку подання.
Як ми можемо допомогти?
Верітас Легал Груп пропонує професійну допомогу у податкових питаннях. Ми забезпечимо ретельний аналіз ситуації, допоможемо підготувати всі необхідні документи та представимо ваші інтереси в суді. Звертайтеся до нас, щоб захистити свій бізнес та уникнути юридичних ризиків!